XBOX 720 za $99 w abonamencie

Z tygodnia na tydzień pojawiają się coraz to bardziej szczegółowe pogłoski na temat rozwiązań technologicznych i szczegółów dotyczących daty premiery nowych konsol Microsoftu oraz Nintendo. Według nowych doniesień premiera XBOX 720 przewidywana jest w listopadzie 2013 roku wspólnie z najnowszym produktem Nintendo Wii U. Dostosowanie daty premiery do okresu świąt jest doskonałym posunięciem firmy, która w swoim zamyśle pragnie pobić rekordy sprzedaży w ciągu pierwszego miesiąca od premiery.

Interesująco zapowiada się również kwestia komercyjna konsoli nowej generacji, w której do wyboru (przynajmniej w USA), będą dwie możliwości pozyskania nowego sprzętu. Jedna z nich będzie polegała na standardowym zakupie konsoli za $299 (wg tajnych danych Microsoft, które wyciekły do sieci). Druga z kolei na podpisaniu dwuletniego kontraktu na usługę XBOX Live i tańszym zakupie XBOX720 za jedynie $99, podobnie jak ma to miejsce w przypadku operatorów komórkowych.

Sieć dystrybucji konsol może zostać powiększona o operatorów sieci kablowych z uwagi na przewidywaną kompatybilność systemów przesyłania cyfrowych sygnałów naziemnych telewizji kablowych z XBOX 720. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe będzie zastąpienie dekodera jednym urządzeniem odpowiedzialnym za wyświetlanie sygnały TV i obsługę dystrybucji telewizji na żądanie.

Related articles

Back to Top