XBOX 720 okiem inwestora giełdowego

Poniższy wykres przedstawia popularność konsoli Xbox 720 w porównaniu z Playstation 4, którego produkcję zapowiedziała firma Sony (SNE), biorąc pod uwagę częstotliwość wyszukiwania informacji o każdej z nich w wyszukiwarce Google (oś y, dane przedstawione w milionach). Przez ostatnie 11 miesięcy (oś x) ilość wyszukiwanych informacji dotyczących Xboxa 720 znacznie przewyższyła popularność wyszukiwania haseł dla konsoli Playstation 4.

Trend ten sugeruje iż sprzedaż Xboxa 720 będzie większa niż w przypadku konsoli Playstation 4. Co więcej, Xbox 720 produkowany jest przez firmę amerykańską, podczas gdy Playstation produkuje firma z Japonii. Większość Amerykanów preferuje obecnie zakup produktów wytwarzanych w Ameryce, szczególnie w momencie zbliżającego się kryzysu fiskalnego. Wskaźnik popularności Xbox 720 wynosi 66 %, co jest wartością znacznie wyższą od Playstation 4, gdzie wartość ta równa jest 34 %. W Stanach Zjednoczonych oraz na całym świecie Xbox jest o wiele bardzie popularny i przykuwa uwagę większej ilości graczy niż konsola Playstation, jako że aż 60 % ankietowanych wykazuje zainteresowanie konsolą firmy Microsoft.

wykres-xbox720

Analitycy prognozują, iż sprzedaż Xboxa 720 sięgnie 55 % wartości sprzedaży Xbox 360 w pierwszym roku jego dystrybucji na świecie. Uważają również, że Wii U sprzeda się na poziomie jedynie 35 % sprzedaży oryginalnej konsoli Wii. Playstation 4 wedle przewidywań ma osiągnąć nieco lepsze wyniki od Wii. Uważa się, że do końca trzeciego kwartału roku 2013 konsola Xbox 720 znacznie zwiększy generowane przychody firmy Microsoft. Mimo, że Xbox 720 może nie sprzedawać się tak dobrze, jak miało to miejsce w przypadku Xboxa 360, Microsoft zbierze zapewne o wiele większe żniwo niż konkurencyjne Nintendo i Sony. Zarobki ze sprzedaży gier również będą zauważalnie wyższe. Xbox720 może być katalizatorem wzrostu ekonomicznego firmy Microsoft.

Od czasu wydania konsoli Xbox w roku 2005, na całym świecie sprzedano aż 70 milionów sztuk urządzenia. Microsoft wyliczył, iż w pierwszym kwartale udało się sprzedać 1.7 miliona konsol. Oddział odpowiedzialny za dystrybucję Xboxa zarobił w tym kwartale 2 miliardy dolarów, co jest wartością co najmniej imponującą, biorąc pod uwagę fakt, iż jest to jeden z wielu produktów jakie sprzedaje Microsoft, włączając w to na przykład oprogramowanie Microsoft Office oraz Windows 8 OS. Wartość giełdowa firmy wynosi 231 miliardów dolarów, a samo przedsiębiorstwo warte jest 178 miliardów dolarów. Marża pobierana przez firmę to 21.71 %, natomiast marża operacyjna wynosi 36 % i prawdopodobnie będzie ona wzrastać po wypuszczeniu na rynek konsoli Xbox 720. Co więcej, ujawnione zyski firmy wynoszą 72,36 miliarda dolarów.

Konsola Xbox 720 wydana przez Microsoft zmieni świat gier dzięki nowej generacji kontrolerowi ruchu Kinect i innowacyjnym funkcjonalnościom. Będąc najbardziej znaną konsola na świecie, Xbox 360 przekroczył granicę sprzedanych 70 milionów egzemplarzy zanim zrobiła to konkurencja, a na wersję ulepszoną istnieje znaczny popyt. Kiedy na rynek wypuszczony zostanie Xbox 720, Microsoft osiągnie znaczne zyski również dzięki rynkowi gier, który jest niejednokrotnie ignorowany przez takie firmy jak Google czy Apple. Jest to najlepszy czas, aby inwestować w firmę Microsoft, jako że po rozpoczęciu produkcji konsoli Xbox 720 może ona przekroczyć możliwości finansowe wielu przedsiębiorców. W związku z długą żywotnością technologiczną konsol, przewiduje się , iż będzie ona istnieć na rynku przez 5 do 6 lat, generując pokaźne zyski dla Microsoftu i inwestorów firmy.

Related articles

Back to Top