Wesołe miasteczko

Dwudziestoczteroodcinkowy serial o starym jak świat konflikcie między złem a dobrem wyprodukowany przez HBO w 2003 roku. W roli głównej zagrał znany z Terminatora Nick Stahl. W pozostałych rolach wystąpili: Clancy Brown, Michael J. Anderson, Tim deKay.
Jest to mroczna historia dziejąca się w latach trzydziestych dwudziestego wieku w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Przeplątają się w niej dwa główne wątki: młodego chłopaka przygarniętego przez cyrk i mającego niezwykły dar uzdrawiania ludzi, (lecz z tego daru musi korzystać bardzo umiejętnie, bo ratując jedno życie musi zabrać inne) oraz drugi wątek niejakiego brata Justina, który ma wielką charyzmę i zaczyna tworzyć swój własny kościół nie przebierając w środkach, dążąc do celu po trupach, w czym bardzo pomaga mu zapatrzona w niego siostra. Tych dwóch mężczyzna łączy jakaś siła z przeszłości, ale także i przyszłość?gdzieś w ?górze? jest zapisane, że muszą się spotkać i stoczyć ze sobą walkę?
Cały serial pokazuje najprzeróżniejszych ?dziwaków? od karła przez kobietę z brodą, bliźniaczki syjamskie aż po kaleki ?film nie jest dla estetów: bardzo dużo w nim brzydoty, brudu, szarości?zdjęcia też są zrobione w tych szaroburych tonacjach nawet muzyka jest jakaś mroczna i tajemnicza (jak fabuła filmu, gdzie jest całe mnóstwo zjawisk paranormalnych, dziwnych i niewytłumaczalnych). Dlatego ten film jest oryginalny i według mnie zupełnie inny od już obejrzanych?szkoda tylko, że zakończył się na dwóch sezonach właściwie bez jednoznacznego zakończenia?a może właściwie i nie?

Related articles

Back to Top