W XBOX 720 Durango nie pograsz bez internetu

Według serwisu VG247, konsola XBOX 720 zadebiutuje na rynku w grudniu 2013. Powyższa strategia pokrywa się ze znacznym wzrostem sprzedaży w okresie przedświątecznym, co może wygenerować rekordowe zyski w okresie pierwszych tygodni od debiutu konsoli nowej generacji. Dzięki temu zabiegowi, Microsoft będzie mógł rozpętać marketingowa batalię o kolejnych klientów. Cały plan mogą nieco skomplikować ostatnie doniesienia o przyśpieszeniu premiery PlayStation 4 Orbis o rok, dokładnie w okresie sprzedaży XBOX720.

Kolejne informację z serwisu VG247, rzucają trochę światła na dane techniczne następcy XBOX 360. Konsola ma zostać wyposażona w napęd Blu-ray oraz dwie jednostki GPU, które według źródła doniesień mają zachowywać się jak dwa połączone PC. Karta graficzna z kolei ma być odpowiednikiem serii AMD 7000, lecz nie będzie to ani CrossFire, ani SLI. Jej działanie nie będzie również przypominało obliczenia generowane na PC, na którym obiekty tworzone są jednocześnie przez wszystkie rdzenie na raz. Nowa jednostka będzie wykorzystywać niezależnie, każdy rdzeń do obliczeń każdego z obiektów osobno. Ilość rdzeni jest szacowana na 4 do 6, przy czym jeden będzie odpowiedzialny za obsługę Kinecta, drugi natomiast jedynie za system operacyjny XBOXa 720.

Ostatnią, mało optymistyczną, informacją jest konieczność posiadania stałego dostępu do internetu w trakcie gry, co ma być kolejnym zabezpieczeniem przed piratami. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że jednym (jak nie jedynym) z kanałów dystrybucyjnych będzie internet i rozgrywka w chmurze, powyższe doniesienia są wysoce prawdopodobne.
Katalog stron

Related articles

Back to Top