Riddle Of The Sphinx

Riddle Of The Sphinx

Filmowy „Powrót Mumii” przywrócił światu modę na starożytny Egipt. Producenci Riddle Of The Sphinx nie mogli lepiej trafić – pokażą graczom swój produkt właśnie wtedy, gdy widok kamiennego człekolwa ludzie zaczynają z radości piszczeć.
Potężne burze piaskowe raz jeszcze przykryły słynnego Sfinksa oraz gizyjskie Wielkie Piramidy. Pracujący przy ich restauracji profesor, a zarazem ceniony archeolog, sir Gil Blythe Geoffreys, odkrył tajemniczą kryptę, która wydawała się być nietknięta od czasów jej zamknięcia. Wewnątrz nie było jednak nic cennego… może poza tajemniczym papirusem. Przetłumaczenie go zajęło profesorowi kilka godzin, lecz nie był to trud nadaremny. Okazało się bowiem, że manuskrypt krył tajemnicę słynnej zagadki Sfinksa (ang. Riddle of the Sphinx), rozwiązanej przez Edypa tysiące lat wcześniej.
Jednak ten, kto złamał pieczęć chroniącą pergamin i kto spojrzał na ukryte w nim hieroglify, stawał się ofiarą straszliwej klątwy rzuconej przez egipskich kapłanów. Karą była śmierć. Przerażony Geoffreys zdał sobie z tego sprawę zaledwie w parę chwil po rozwiązaniu zagadki cennego znaleziska. Dlatego też nie bacząc na koszta posłał po swego najbliższego przyjaciela. Po Ciebie. Jednak gdy przybywasz na miejsce, na przepiękne, piaszczyste równiny Gizy, dociera do ciebie przerażająca prawda. Leżący nieopodal Kair, ruiny piramid Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa, wreszcie tajemne moce potężnych faraonów to nie bajki. Profesor już nie żyje; zmarł, zanim na dobre zrozumiał swój błąd, zaś cenny manuskrypt zniknął. Znajomi Geoffreysa z Uniwersytetu Kairskiego kilkukrotnie przeczesywali jego posiadłości, nie wierząc ani policji, ani sobie nawzajem. Także i oni nic nie znaleźli. Ty zaś czujesz, że musisz odnaleźć chociażby cenne notatki profesora, które to przywrócą światu tajemnicę Sfinksa i pomogą naukowcom zrozumieć siły, które postawiły na pustyni wielkie piramidy. Zagłębiasz się więc w świat starodawnych wierzeń i mitów, w świat grobowców większych niż Pałac Kultury… Musisz odnaleźć papirus i jego tłumaczenie, aż wreszcie dotrzesz do sedna zagadki człekolwa.
Riddle Of The Sphinx to przygodówka zapraszająca cię na spacer po tajemniczych kryptach i ukrytych przed wzrokiem ludzi grobowcach, po dziwacznych labiryntach pełnych śmiercionośnych pułapek, stworzonych po to, by zatrzymać rabusiów okradających piramidy skromne 2500 lat temu. Będziesz też mógł zabawić się robotem podobnym do słynnego Upuaut 2, który 10 lat temu zsunął się do wielkiej piramidy i odkrył grobowiec królowej. Zastanowisz się też, czy rzeczywiście Sfinks pochodzi z okresu 2500 lat p.n.e., czy też, jak świadczą najnowsze badania, z roku 10500 p.n.e., kiedy przez Egipt przesunęło się zlodowacenie, które to wyżłobiło na monumencie charakterystyczne rowki. A może znajdziesz jakieś ślady Atlantydów, o których pisał przecież Platon w jednej ze swych rozprawek? Co wreszcie kryją tunele ciągnące się w łapach Sfinksa, które odkryli w 1988 roku Japończycy, a których badania zakazały władze Egiptu?
Gra Riddle Of The Sphinx dostarczyć ma kilkanaście godzin świetnej zabawy przerywanej trójwymiarowymi, renderowanymi wstawkami filmowymi. Siłą programu ma być dobry engine, podobny do tego zastosowanego w Dracula: Zmartwychwstanie (rozdzielczość 640×480, z każdego punktu można się rozejrzeć dookoła) oraz ścieżka dźwiękowa nagrana przez autentyczną orkiestrę. Powinno więc być baaardzo przyzwoicie!

Related articles

Back to Top