Premiera Xbox One na nowych rynkach

Najnowsze dane ze sprzedaży konsol najnowszej generacji przedstawiają się dla Microsoftu zdecydowanie gorzej niż dla konkurencji firmy Sony. Według ostatnich raportów sprzedaż PS4 w pierwszym miesiącu tego rok w USA kształtowała się na znacznie lepszym poziomie niż Xbox One. Wyniki globalne również potwierdzają to, że sprzęt konkurenta radzi sobie znacznie lepiej. Japończycy sprzedali już ponad 5 mln konsol, natomiast Microsoft ponad 3 mln.

Xbox One obecnie można kupić w kilkunastu krajach i zdecydowanie nie ma problemu z jego nabyciem. Z kolei PS4 trafił na 48 rynków, jednak w wielu miejscach aby go kupić należy poczekać. Pomimo lepszych jak na razie wyników sprzedaży japońskiej konkurencji wszystko może się jeszcze wydarzyć. Jak dobrze wiemy konsole poprzedniej generacji sprzedają się nie tylko przez rok czy dwa ale i dłużej, więc dopóki karta w grze wszystko jest możliwe.

Niedawno serwis TheVerge podał, że premiera białej wersji Xbox One zwanej Employee Limited Edition odbędzie się w październiku tego roku. W tym samym czasie planowany jest debiut konsoli na nowe rynki również rynek w Polsce. Biała wersja urządzenia była dostępna jak do tej pary jedynie dla pracowników. Konsola ma zostać wyposażona w dysk twardy mający pojemność 1TB i miałaby się pojawić w październiku tego roku. Niepotwierdzona jak dotąd informacja wskazuje, że ta wersja ma być pozbawiona stacji Blu-Ray a co za tym idzie dałaby się uruchomić gry kupione w Xbox Live. Pojawiła się również informacja, że w marcu dostępna będzie pierwsza kompleksowa aktualizacja dla tej konsoli. Celem jest naprawa większości problemów, przede wszystkim mocno niedopracowane społecznościowe funkcje urządzenia.

Xbox One white

Dla naszych rodzimych graczy najistotniejsza jest informacja, że konsola wreszcie trafi na nasz rynek. Równolegle także w Chinach, Czechach, jak również Portugalii, Słowacji i Turcji. Microsoft potwierdził, że na początku drugiego kwartału Xbox One można będzie kupić w Japonii, Korei Płd, Finlandii, Danii, oraz Norwegii i Szwecji. Późniejsza premiera na inne rynki nie została jeszcze potwierdzona. Jak pamiętamy światowa premiera nowej konsoli Microsoftu miała miejsce 22 listopada 2013 i zadebiutowała w 13 krajach.

Related articles

Back to Top