Place zabaw z atestem

Jakie wybierać place zabaw? – Z atestem

Place zabaw z atestem to bezpieczne sprzęty do rozrywki na świeżym powietrzu oraz w salach sportowych dla dzieci. Przed zakupem należy sprawdzić, czy taki dokument ma plac do zabaw, który nas interesuje.

Co to znaczy, że place zabaw są z atestem?

Plac zabaw dla dzieci to sprzęt do zjeżdżania, huśtania się, wspinania i wiele inne przyrządy, pozwalające dzieciom się wyhasać. Aby plac taki był dla malców bezpieczny, musi być przetestowany i sprawdzony przez znawców. Jeżeli specjaliści upoważnieni do wystawiania atestu uznają, że wykonany przedmiot można dopuścić do sprzedaży, będzie to oznaczać, że spełnia on wszystkie wymagane normy.

Nie jest istotne, czy na placu będzie się bawić tylko jedno, czy kilkoro dzieci. Ustawione huśtawki, drabinki, karuzele itp. powinny być mocne i wytrzymałe. Dzieci, bawiąc się codziennie na placu zabaw, mocno eksploatują powierzony im sprzęt. Dlatego musi on być solidny i wykonany z bezpiecznego dla nich materiału.

Dzięki atestom, w razie wszelkiej usterki można sprzęt zgłosić do naprawy lub wymiany u producenta bądź w sklepie, w którym sprzęt został nabyty. Dlatego konieczny jest stały nadzór osoby, która codziennie będzie sprawdzać stan techniczny całego placu do zabawy dla dzieci.

Related articles

Back to Top