Magicka

Z „Magicką” zetknąłem się po raz pierwszy kilka lat temu, kiedy to dwóch znanych mi youtuberów zaczęło tworzyć poświęconą tej grze serię filmów. Gra natychmiast mnie zafascynowała, jednak musiałem poczekać kilka lat, aż będę miał możliwość się nią cieszyć.

To, co najbardziej urzeka w „Magice” to doskonale przemyślany system walki i interakcji z otoczeniem. Do dyspozycji mamy osiem elementów. Są to woda, błyskawica, życie, śmierć, tarcza, ziemia, mróz i ogień. Łącząc je tworzymy przeróżne rodzaje zaklęć, których ilość zależy niemal wyłącznie od naszej kreatywności. Jeżeli połączymy tą cechę z bajkową grafiką gry, humorem obecnym na każdym kroku oraz miłą dla ucha muzyką, otrzymujemy niepowtarzalny klimat, w którym nie sposób się nie zakochać.
Mamy również rozgrywki wieloosobowej, aż do czterech graczy. Jeśli znudzi nam się przechodzenie całej gry od nowa, a stanie się to raczej nieprędko, możemy pobawić się w trybie wyzwań lub zakupić jeden z wielu dodatków do gry, które dostępne są na platformie.

Related articles

Back to Top